SL 6htuleht 02 05 01

Sünnipäev lõppes ootamatult

Sünnipäev lõppes ootamatult

Kuulsa maastikuautomargi Land Rover 53. sünnipäevaks korraldatud väljasõit endisse Türisalu raketibaasi lõppes ootamatult, sest maaomanikud peletasid dþiibid tühermaalt minema.

SLÕL

Vilu ja vihmase ilma kiuste kogunes umbes paarkümmend Land ja Range Roverit läinud laupäeval ühe kuulsama Briti automargi 53. sünnipäeva tähistama. Üksiti märgiti ära ka Eesti Land Roveri Klubi 3. tähtpäev. Peamiselt sõjaväelise olemusega Land Rover Defenderitest ja linlikest Freelanderitest koosnev paarikümnedþiibiline kolonn tegi sünnipäevasõitu Tallinna lähistel Harjumaal. Ohtralt prügi täis veetud metsaaluste "imetlemise" ning võsa vahel kaabliisolatsiooni põletavate vasevaraste igapäevatöö seiramise kõrval prooviti autode võimeid eri sügavusega mülgastes. Üsna hõlpsad maastikukatsed võtsid ühe ränga minevikuga Range Roveri siiski võhmale – jaotuskasti purunemise tõttu jäi juht jalameheks.

Sünnipäevasõidu sihtpunktis, endises Türisalu raketibaasis jäid järgmised kokkutulnute jõuproovid siiski ära, sest end maaomanikeks nimetanud paarike peletas grillvorsti ja sünnipäevatorti mekkivad kutsumata külalised lihtsalt minema.

Ei ole kerge see dþiibimehe põli – auto võimeid polegi enam suurt kusagil proovile panna! Samal põhjusel käivad ka Soome harrastajad aina enam Venemaal offroad-võistlustel ja niisama lusti sõitmas, sest igal viimasel kui sooserval ja tühermaal on ju põhjanaabritegi riigis omanik, kes maastikuautodele sõja on kuulutanud.