Abiks auto ostul-müügil

VARASTATUD

Varastatud autodest võite teatada ka e-mail:kristjan.vaarmann@landroverclub.ee või klubi foorumisse.   Politsei kodulehel enam kahjuks vastavat varastatud autode päringu vormi ei ole.     

 

MAANTEEAMET / ARK

“Maanteeamet avas kodulehel päringu, mis võimaldab registreerimismärgi järgi sõiduki andmeid kontrollida.

Kontrollida saab sõiduki marki, mudelit, sõidukile liiklusregistrisse kantud käsutamise piiranguid ning registreeritud registerpante, esmase registreerimise aega ja tehnonõuetele vastavuse kontrolli kehtivust. ”
Link päringule: http://195.80.106.137:9050/soidukiPiirang

 

SMS-PÄRING

“Uus, tasuline SMS-päringu teenus on välja töötatud meie klientide soovidele vastu tulles,” ütles ARKi asedirektor Teo Saimre, “sest paljud inimesed on sellise päringu vastu huvi tundnud.” Teenust saavad kasutada kõikide mobiilsideoperaatorite kliendid ja esialgu on teenus katseline.

Teenus maksab 25 krooni. Lühinumbrile 13013 tuleb saata järgmise sisuga sõnum: ARK(tühik)sõiduki registreerimismärk. Näiteks: ARK 123ABC

EMT kliendid saavad selleks kasutada ka iseteenindusbürood AIRPORT.

Vastusena edastatakse liiklusregistris olevad andmed alltoodud järjestuses:
1. Registreerimismärk
2. Mark, mudel
3. Mootori töömaht/võimsus
4. Esmaregistreerimise/valmistamise aasta
5. Värv
6. Esmaregistreerimise kuupäev Eestis
7. Piirangud:
0 – ei ole piiranguid
1 – võõrandamise keeld
2 – ärandus

Kuna ARK läks alates 1999. aasta 23. novembrist üle uuele tarkvarale, siis võib enne seda kuupäeva vormistatud registreerimistunnistustel ja ka registris olla ebatäpseid andmeid. Nende leidmise korral või mistahes probleemide tekkimisel, seoses SMS päringutega, palun võtke ühendust e-posti teel aadressil sms@ark.ee.                          

SÕIDUKI TAUSTAKONTROLL

Kasutatud sõiduki tausta kontrollimisel enne selle soetamist, soovitame kasutada otsingut sõiduki registreerimismärgi ja VIN-koodi järgi, kuna siis kontrollitakse nende kokkulangevust sama sõidukiga. Kui andmed ei kuulu samale sõidukile, siis annab päring vastuse „Sisestatud andmetega sõidukit registris ei ole!“ Sõidukite müügikuulutustes on esinenud juhtumeid, kus müüdava sõiduki VIN-koodi asemel on kirja pandud VIN-kood, mis kuulub teisele sama välimusega ja korrektsema ajalooga sõidukile, kui see mis on müügikuulutuses.

https://eteenindus.mnt.ee/public/soidukTaustakontroll.jsf

 

 

PABERIVABA ARK

2007. aasta novembrikuus käivitas Eesti Riiklik Autoregistrikeskus projekti nimega Paberivaba ARK, mis muutis mitmed juhilubade, mootorsõidukijuhi eksamineerimisega ja sõidukitega seotud toimingud interneti teel kättesaadavaks. 2007. aastal alustasid keskkonna kasutamist sõidukite ametlikud maaletoojad. Kõigi klientide jaoks avati Paberivaba ARK 2008. aasta mais.

Projekti eesmärk on muuta klienditeenindus e-teenusena kättesaadavamaks, kiiremaks ja mugavamaks. Kliendi jaoks tähendab projekti elluviimine seda, et taotluste esitamine ARKle muutub ööpäevaringselt kättesaadavaks.

Maanteeameti e-teeninduses saab:

  • vormistada sõiduki ostu-müüki või kasutajate muutmist 20% soodsama riigilõivuga ja tellida sõiduki registreerimistunnistus postiga tasuta koju ,

  • sõiduki registrist ajutiselt kustutada

  • vahetada juhiluba.

    https://eteenindus.mnt.ee/main.jsf

 

Eesti Liiklukindlustuse Fond

LIIKLUSKAHJUDE AJALUGU

Sõiduki liikluskahjude kontroll
Sõiduki osalemise kohta liiklusõnnetuses saab teavet, kui saata numbrile 13011 sõnum, milles on märksõna Avarii, tühik ja sõiduki registreerimismärk, näiteks Avarii 012XYZ
Vastuse saate sõnumina, milles on teave, kas sõiduk on osalenud liiklusõnnetuses. Kui sõiduk on osalenud liiklusõnnetuses, siis näidatakse ka võimalik kahjusumma ja liiklusõnnetuse kuupäev.
Arvestada tuleb, et liiklusõnnetuses osalemise andmed ei ole täielikud. Päringu tulemus ei sisalda liiklusõnnetusi, mille kahjusid ei ole hüvitatud liikluskindlustuse lepingu alusel. Samuti ei ole teavet liiklusõnnetuse põhjustanute poolt kantud kahjude kohta.

https://vs.lkf.ee/pls/xlk/!sysadm.ic_vehicle_history_pkt.show_form